Лазерні операціі на очах в Жашківській лікарні

Іван Гулько – молодий, та вже досвідчений лікар-офтальмолог, до якого пацієнти йдуть за допомогою, впевнені в тому, що довіряють своє здоров’я висококваліфі-кованому спеціалісту. Батько Івана Павловича, П.В.Гулько, багато років працює окулістом районної лікарні. До нього приїжджають за допомогою і з інших районів та областей.

Павло Валеріянович гордиться досягненнями сина. До речі, Іван Гулько, працюючи лікарем в одній з клінік Києва, не залишає практику і в стінах нашого лікарняного закладу. А тепер за його ініціативи в лор-очному відділенні встановлено новітнє обладнання, завдяки якому можна покращити людині зір за 10-15 хвилин.

Встановлення обладнання фірми «Міленіум» стало надією на одужання для багатьох жашківчан, які мають проблеми з зором. Адже тепер не доведеться довго чекати черги при необхідності операційного втручання.

lazernue-operacii-na-glazah

Тринадцять операцій з видалення катаракти було проведено на минулому тижні І.П.Гульком завдяки унікальному приладу, наданому представництвом новітніх медичних технологій за сприяння керівництва райлікарні.

Унікальність приладу полягає у тому, що він може модифікуватись згідно вимог часу. Тобто деякі складові цього обладнання підлягають заміні на сучасніші, а комп’ютерна основа дозволяє активізувати роботу нових елементів. Отож новітні технології  «Міленіуму» справді створені для багаторічної роботи. А головне те, що використання сучасного офтальмологічного обладнання значно вдосконалює і покращує результативність операцій, до того ж, його створювали з метою полегшення стану пацієнта.

Як пояснив Іван Павлович, при роботі з сучасним обладнанням знижується рівень ризику побічних реакцій, помітно скорочується тривалість операції та післяопераційний період реабілітації.

Ефективність такої операції вища, ризик травмувати око менший, а болю не відчувається. Все це пов’язано насамперед з тим, що розріз у внутрішню частину ока становить не 12, як при звичайних хірургічних втручаннях, а лише 2-2,5 міліметра, оскільки здійснюється з допомогою спеціального лазеру.

Тобто, усі маніпуляції під час операції проводяться через мікророзріз, який потім самогерметизується, затягується і не потребує накладання швів. Вся хірургічна процедура триває приблизно 10 хвилин і відбувається цілком безболісно. Для її здійснення досить ввести знеболювальні очні краплі. А оскільки травмування під час операції мінімальне і розріз швидко загоюється, пацієнт повертається до повноцінного життя вже з нормальним зором.

Тож, коли раніше після закінчення операції людина ще довгий час перебувала під медичним наглядом на стаціонарному лікуванні, то тепер, завдяки сучасним технологіям, лікар виконує свою роботу так, що через півгодини пацієнт уже вдома.

Звичайно, обмеження існують – не можна перенапружувати зір, слід уникати фізичних навантажень. Попередній медичний огляд, підготовка до операції та належне лікування також необхідні. Та все це проходить у полегшеній формі за умови чіткого дотримання вказівок лікарів.

Сучасне обладання подібного рівня – рідкість навіть у відомих лікарняних закладах, не говорячи вже про райцентри. Крім того, треба ще й мати глибокі медичні знання та бути висококваліфікованим спеціалістом, аби ним користуватись.

Як зазначив головний лікар, такі операції проводитимуться І.П.Гульком і надалі. А оскільки наші лікарі мають достатній досвід роботи, у найближчий час вони можуть опанувати техніку виконання операцій і повертатимуть зір усім, хто цього потребує.

Latest Comments
  1. Наталія

    Добрий день! Підкажіть, будь ласка, де приймає лікар?

    • Administrator

      Д.д. Кабінет офтальмолога поліклініки або 4-й поверх стаціонарного корпусу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *