Жіночий алкоголізм

Коли говоримо про алкоголіків й алкоголізм, в нашій уяві виникають чоловіки. Справа в тім, що питущий чоловік з ряду причин частіше попадає на очі. Жіночий алкоголізм – явище, більш таємниче про яке широкій публіці відомо мало, але аж ніяк не рідкісне.  На даний час, співвідношення жінок і  чоловіків що випивають визначають як 1 до 6.

Чому  жінка починає “захоплюватися” “зеленим змієм

В формуванні алкогольної залежності як в чоловіків, так і в жінок, головною причиною є нереалізованість.  Жіноча нереалізованість може проявлятися по-різному.  Народжуючи і виховуючи дітей, жінка часто жертвує своїми кар’єрними інтересами. Але діти виростають, покидають домівку, починають жити своїм власним життям і сімейні відносини закономірно змінюються. Більш соціально успішному чоловіку дружина перестає бути цікавої. І, підкоряючись чисто чоловічим інстинктам, він відправляється на пошуки більше інтересної й часто більше молодої партнерки. Шлюб розпадається. Жінка залишається одна – нічим не зайнята й нікому не потрібна.

Наступає депресія. Гнітючі думки, туга й безвихідність виникають щодня  й майже ніколи не зникають. Душевні й фізичні муки підштовхують жінку до вживання спиртного. Невелика кількість спиртного допомагає відволіктися, поліпшує настрій. Це розцінюється як вихід, і досвід хочеться повторити. А далі – все більше і більше: частіше сама на кухні, подальше від сторонніх очей, рідко в компанії подруги.

Інша категорія жінок: мілкі торговці, продавчині багаточисельних магазинчиків і ринків, працівниці сфери послуг. Важка, монотонна робота з постійними стресами. 30 грам спиртного для зігрівання, 50 грам за удачу, 100 грам «на здоров‘я»… Всі тяготи життя відступають на задній план…Щоправда на передній непомітно але впевнено виступає справжня біда – алкогольна залежність.

Як не дивно, нерідко до пляшки приходять і досить упевнені в собі й успішні в бізнесі дами. Професійна діяльність, кар‘єра відволікли їх від створення повноцінної родини. Здається – все є: відмінна робота, цікаві чоловіки, машина, квартира та інші блага. Але одного разу бізнес прогоряє або перестає займати всі думки, а у порожньому й розкішному будинку ніхто не чекає, заміж після 35 років вийти складно й ще складніше народити першу  дитину. Що залишається? І навіть коли в деяких з них і є діти, відносини з ними часто не складаються так як із-за зайнятості був відсутній близький материнський контакт в ранньому дитинстві. Немає розуміння. Залишається єдиний друг і порадник – алкоголь.

До групи  ризику попадає і інша категорія жінок, про яких говорять: «бісяться з жиру». Це дружини успішних чоловіків. Є все – чоловік, діти, будинок – всі блага. Але чоловік зайнятий практично тільки однією роботою, діти в школі або в садку, в домі хатня робітниця. І господиня будинку залишається наодинці: абсолютно нікому “подарувати” себе, як і комусь подбати про неї, простежити за тим, що вона робить, залишаючись одна. Існуючий статок дозволяє пити дорогі напої, що також спочатку дарують комфорт.

Крім перерахованих причин є ще багато інших. Наприклад,  дуже частою причиною може стати депресія, що розвивається на тлі клімаксу, який у деяких жінок супроводжується й фізичним, і моральним дискомфортом.

Причин багато та результат один – алкогольна залежність, що потребує лікування.

Лікування жіночого алкоголізму

Зрозуміло, жіночий алкоголізм необхідно лікувати – лікувати наполегливо, серйозно й обов’язково за допомогою лікарів-наркологів.

Вважається, що жіночий алкоголізм лікувати набагато важче, ніж чоловічий. В якійсь мірі це так. Жінки швидше за чоловіків попадають у залежність від алкоголю. І організм їх від спиртного руйнується,  як правило, швидше. Однак, в цілому, механізм розвитку хвороби однаковий для обох полів, і лікування подібне.

Головна складність полягає в тім, що в більшості випадках до лікаря-нарколога жінка звертається рідко, і до останнього моменту намагається приховати свою згубну пристрасть від навколишніх. Адже суспільна думка негативна по відношенню  до хворих з алкогольною залежністю взагалі, а особливо до жінок з даними проблемами.

В більшості випадків, питущого чоловіка жінка (подруга, мати, сестра) зразу бере під свою опіку. Веде до лікаря, активно допомагає  у всіх періодах лікування. Але якщо п’є жінка, вона отримує лише засудження. Добрі подруги враз відвертаються.

Підсвідомо представниці слабкого полу розуміють це і приховують своє відношення з пляшкою до тих пір, поки не з’являються нездоровий колір шкіри лиця, набряки, задухи. Саме з приводу можливих соматичних захворювань і звертається ця категорія жінок до лікаря. А це вже етап розвитку захворювання, що лікується значно складніше, незалежно від статті.

Алкоголізм можливо перемогти лише в тому випадку, коли є для кого жити,  коли з‘являються альтернативні можливості для розслаблення і отримання задоволення, коли особа соціально влаштована. Жінка, більше ніж чоловік, потребує  уваги, підтримки, розумінні, турботи, як у процесі лікування, так і по його закінченні. Але, “завдяки” сформованій суспільній думці, саме цього вона й одержує найменше. Цей фактор дуже ускладнює завдання лікаря.

Відповідальність перед близькими, почуття необхідності для рідних, – один з наймогутніших стимулів, що допомагає жінці видужати.

Жіночий алкоголізм лікується! Бажанні вирішити проблему – завжди принесе бажаний результат.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *