Методи лікування алкоголізму

Де лікуватися?

В медичній установі людині завжди нададуть допомогу (в тому числі і  при алкогольних психозах), виведуть  із стану запою, дадуть консультацію, підберуть оптимальні способи  лікування  і призначать необхідні ліки. Впродовж всього курсу лікування  здійснюються психотерапія: бесіди, гіпноз, аутогенне тренування і ін.  Але, все таки, знаходження там – далеко не санаторій. У стаціонарах є  палати для буйних (по суті — справжня божевільня), таких, що остаточно  опустилися, часто алкоголіки знаходяться в безпосередньому сусідстві з  наркоманами (у тих, як відомо, «ломка» протікає набагато важче). На  вікнах – грати. Тужно і сумно. Не всяка психіка витримає. Та і стоїть  таке лікування не дешево: крім матеріальних затрат – постановка на облік  наркологом і негативи, що пов’язані з цим.

Головне ж лікування наступає після виходу із стаціонару — «на волі»,  де безліч дратівливих чинників і спокус. І не менше половини успіху  залежить від тих, що оточують хворого людей, їх поведінки і відношення.

Кодування. Який метод лікування вибрати?

“Кодування” – блокування  хворобливої пристрасті до алкоголю (алкогольному сп’янінню). Кодування –  метод, направлений на допомогу пацієнтові відмовитися від вживання  алкоголю. Це допомога людині, у важкі психологічні моменти, коли спокуса  спожити алкоголь, на стільки велика, що зупинити його може лише  сильніше відчуття – СТРАХ або ВІДЧУТТЯ САМОЗБЕРЕЖЕННЯ, це найсильніші  біологічні відчуття, засновані на первинних рефлексах, втрата яких, при  алкогольній деградації, відбувається в найостаннішу чергу.

Розрізняють три основні методики, це:

1. Психопсихологічна дія.

Включає такі методи, як “Довженко” і “НЛП”. Дане кодування  (процедура) може бути проведене підготовленим лікарем  психіатром-психотерапевтом, що має спеціальну вищу медичну освіту, за  допомогою специфічної психологічної дії. При правильному проведенні  процедури не відбувається дезорганізації психічної або фізичної  діяльності. Така установка на тверезість ніяким чином не накладає  відбиток на зміну особі або Душі. Можливі реакції на вживання алкоголю  можуть бути різними і визначаються лікарем, з урахуванням особливостей  розвитку нервової системи пацієнта і визначаються безпосередньо перед  проведенням кодування.

2. Хімічна блокада.

Ґрунтується  на сенсибілізації організму (підвищенні чутливості до  алкоголю, його нестерпності).

Розроблена безліч різних препаратів,  на основі, головним чином, трьох основних хімічних компонентів, які при  з’єднанні з алкоголем, вступають з ним в хімічну реакцію і створюється  нова речовина, яка токсично діє на організм, викликаючи самі різні  гострі реакції організму, що може привести до летального результату.

Даний вид кодування повинен проводитися з урахуванням специфічних  індивідуальних особливостей організму, під особливим контролем лікаря  психіатра-нарколога або психіатра. Використовуваний препарат повинен  підбиратися індивідуально. Пацієнтові лікар повинен повністю пояснити не  тільки сенс процедури, але і можливі наслідки вживання алкоголю.  Призначається специфічна дієта, особливо в перші дні. Не рідкісні  випадки, пов’язані з певними особливостями організму, відсутність  гострих реакцій при даному методі кодування, але це не означає, що  препарат не діє (кодування не діє). У таких випадках його дія може  протікати в підгострому або скритному вигляді (латентна течія), коли  починає поволі вражатися якій-небудь один або декілька органів, що  найбільш ослаблених або мають які-небудь функціональні порушення. Даний  перебіг цієї реакції найнебезпечніше, оскільки пацієнт не відчуває  гострого прояву і не звертається до лікаря за допомогою, в той час, як  процес формування, деколи дуже серйозного, захворювання – “запущений” і  його прояв може затягнутися на достатньо тривалий термін. Це можуть бути  як функціональні захворювання окремих органів так і гормональні  зрушення, пухлини і ін.

При даному виді кодування, введений препарат, якщо не вживати  алкоголь, депонується в тканинах тривалого обміну речовин (кісткова,  жирова тканина) і поступово виводиться з організму, постійно присутній в  крові, в деякій кількості, на протязі всього терміну блокади. При цьому  цей препарат ніяк не впливає на обмінні процеси організму, не  включається у фізіологічні процеси, не впливає на функції ніяких органів  або тканин, на біологічне формування статевих кліток або мозкову  діяльність. Речовина поводиться інертно до всіх з”єднань і препаратів, а  реагує тільки на алкоголь.

3. Умовно-рефлекторна терапія

Зводиться до  вироблення у хворого рефлекторної нестерпності до алкоголю (запаху,  вигляду, смаку), викликати різні, головним чином, гострі вегетативні  реакції організму на подразник, негативного (блювотного) рефлексу на  алкоголь. Для отримання безумовного підкріплення застосовують різні  блювотні засоби (апоморфін, еметін, відвар баранця, чабреця, блювотні  суміші ).


Вказані методики можуть поєднуватися в різних варіантах, як між  собою, так і усередині кожної з груп – комбіновані методи.

І ще раз:

Без щирого бажання пацієнта вилікувати алкоголізм неможливо. І  це не залежить ні від якості препарату, ні від методу лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *