Алкоголь і алкоголізм. Що це таке?

Алкоголь і Алкоголізм – що це таке ?

Алкоголь – це один з найбільш поширених продуктів

У ході людської історії для багатьох народів склалися свої національні алкогольні традиції – неписані правила і закони, що встановлюють, як і коли можна й потрібно пити. Алкоголь по суті став частиною культури людини.

Він здатний змінювати людину, давати йому відчуття розслаблення, заспокоєння,  комфорту, усувати стримуючі комплекси і т.д. Зараз, на думку дослідників, алкогольні напої вживає майже 90 відсотків дорослого населення  України (у більшості високорозвинених країн, зловживає значно менше – 40 – 50 відсотків), а страждає алкоголізмом у середньому 20-35 відсотків.

Саме культурні традиції, заінтересованість певних бізнесових кругів в збільшенні вживання  і відсутність дієвої державної програми в дезалкоголізації суспільства є однією із причин впевненого зростання  алкогольної залежності.

Настання залежності від алкоголю для більшості людей відбувається поступово, протягом  декількох років, і майже завжди непомітно. Страждаючий алкоголізмом, як правило, не усвідомлює свого стану не тільки в початковому періоді, але й на всьому протязі хвороби аж до її сумного підсумку.

Алкоголь діє на організм людини як сильний токсин (отрута). Він порушує обмін речовин, знижує імунітет (сприятливість до інфекцій), вражає практично всі органи, особливо печінку, мозок, серце, нирки, залози внутрішньої секреції (у тому числі й полові), передчасно старить людину.

Класичним проявом хронічного отруєння алкоголем є цироз печінки, ускладненням якого, наприклад, є рак печінки. Крім цирозу, в алкоголіків часто розвивається виразка шлунка, кровотеча з вен стравоходу, психози, схожі на епілепсію судорожні припадки, постійні розлади пам’яті, зниження інтелекту, поліневрити.  При тривалому вживанні алкоголю відбувається поступове руйнування психіки, деградація особистості, зникають всі бажання, крім одного – негайно випити ще й ще.

На молодій, незміцнілий організм алкоголь діє сильніше. У  чоловіків, що випивають, ушкоджуються полові залози, відзначаються різні порушення сексуального життя, від дисгармонії аж до розвитку імпотенції. Алкоголь, що є отрутою для будь-якої живої клітки, зменшується вироблення сперматозоїдів, знижує їх активність, рухливість, ламає і спотворює їхню спадкоємну структуру.

Давно було замічено, що вживання вина молодими чоловіками може приводити до народження неповноцінних дітей. Зараз це науково доведено і не визиває сумніву.

Ще більш негативно алкоголь впливає на жінку. Довгий час вважалося, що при народженні нездорової дитини винувата лише мати, і тому у Древньому Римі й Древній Індії був період, коли дівчата й жінки не мали права із цієї причини приймати взагалі алкогольні напої. Це вірно, так як яйцеклітини в яєчниках жінки закладені на все життя і навіть одноразове потрапляння алкоголю до організму може викликати непередбачувані наслідки. При повторних вживаннях ризик тільки збільшується.

Проблема зловживання спиртними напоями – це не тільки проблема людини, яка вживає, а всієї його родини і близьких. Тому важливо, щоб люди з його оточення вчасно почали бити на сполох з метою запобігти ще більшу біду і приступити до лікування якомога раніше, щоб можна було якомога швидше повернути людину назад до нормального і повноцінного життя.

Позбутися алкоголізму  буде зовсім не просто. Можна спробувати самим боротися з цією хворобою, але швидкого, безболісного і позитивного результату отримати, швидше за все, не вдасться.

Залежність від алкоголю – це захворювання, яке саме по собі не проходить і чудо-таблеток від нього купити не вийде. Без щирого бажання пацієнта вилікувати алкоголізм неможливо. Це важка робота пацієнта над собою, і напружена відповідальна робота фахівця над результатом.

Лікування алкоголізму вимагає системного і професійного підходу, під наглядом і постійною участю кваліфікованих фахівців.

Лікар-нарколог, медичний психолог, невролог  Жашківської  ЦРЛ   приймуть участь в  вирішенні проблем, пов’язаних з алкогольною залежністю ваших рідних.  На умовах 100% анонімності, готові вислухати і почути вас, допомогти вам і вашим близьким стати здоровими і незалежними людьми.

Лікарі знайдуть оптимальне рішення в кожному окремо взятому випадку.

Життя варте того, щоб не відкладати вирішення проблеми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *