Тривалість життя в шлюбі

У народі існує приказка: «Чоловіки у шлюбі живуть довше, зато холостяки веселіше». По данним дослідження Свена Дрефаля (Інститут  демографічних досліджень Німеччини) на аналізі 2  мільйонів датських подружніх пар, шлюб більше вигідний для чоловіків, чим для жінок.

Одруження на молодшій за віком жінці збільшує очікувану тривалість життя чоловіка. Ризик передчасної смерті в чоловіків,  старших за своїх дружин на 7-10 років, нижчий на 11%, ніж у тих, хто одружений на своїх однолітках. І чим  моложча дружина, тим цей відсоток вищий. Навпроти,  чоловіки, які молодші за своїх дружин, умирають раніше.

Логічно  було б припустити, що ці твердження справедливі і для жінок. Але, як виявилося, на тривалість життя жінки  будь-яка різниця у віці між  чоловіком впливає негативно. І чим більша ця різниця, тим менше очікувана тривалість життя дружини. Також  не має значення, молодша дружина за свого чоловіка або старша. Дослідження показали, що жінки, у яких чоловіки старші за них на 7-10 років, збільшують ризик смерті для себе на 20%. Тож шлюб з  більше старшим чоловіком скорочує  тривалість життя жінки, однак молодший чоловік  скорочує його ще сильніше. Найкращий  вибір для жінки – виходити заміж за свого ровесника.

Причини різниці в тривалості життя через розрив у віці між подружжями  потребує ще подальшого вивчення. Напевно тут є впливи як фізіологічні (різний віковий рівень гормональної активності) так і соціальні (тиск суспільної моралі, що приводить до збільшення  стресів, зниження якості життя і, як кінцевий підсумок, ріст смертності).

Дане дослідження показало пов’язані із одруженням чи замужжям проблеми, однак це не означає, що шлюб є нещастям. Інші численні дослідження не раз доказували, що шлюб збільшує тривалість життя і в жінок, і у чоловіків. Будьте здорові і щасливі в подружньому житті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *