Правила для вагітних
Чим міцніше ваше здоров’я, тим вище ймовірність того, що вагітність пройде без ускладнень. Звичайні рекомендації зі способу життя в цей відповідальний період включають прийом фолиевой кислоти, правильне харчування (побільше овочів і фруктів!), відпочинок і заняття спортом. А от чого робити не слід, так це пити й курити.
Тільки задумайтеся: ваша дитина їсть і п’є те, що їсте й п’єте ви, він дихає тим, чим дихаєте ви. Уникайте шкідливих звичок заради свого здоров’я й здоров’я вашого маляти.
Що не рекомендується робити під час вагітності:
1. Паління
Паління підвищує ризик викидня, народження мертвої, недоношеної або маловагової дитини, синдрому раптової дитячої смерті. Діти курящих жінок частіше страждають астмою, відстають у розвитку й мають проблеми в навчані.
Якщо ви курите, краще кинути цю звичку ще до вагітності. Уникайте суспільства курців. Якщо ви не можете кинути курити й потребуєте допомоги, звернетеся за підтримкою до близьких людей або фахівців. В наркологічному кабінеті Жашківської ЦРЛ завжди раді вам допомогти.
2. Вживання алкоголю
Уживання під час вагітності підвищує ризик викидня, а також уродженого алкоголізму в майбутньої дитини. У таких дітей спостерігаються різні фізичні й розумові відхилення.
Для вагітних немає й не може бути “норми” випитого: ніхто точно не знає, де перебуває той поріг, після якого в плода розвивається вроджена алкогольна залежність. Тому виключите вживання алкоголю зовсім. Якщо не можете впоратися із залежністю самостійно, залучайте в союзники лікаря. Звертайтеся за допомогою.
3. Вживання наркотиків
Вони вкрай небезпечні для вас і вашого маляти. Ви ризикуєте народити хвору дитину й тим самим зіпсувати йому подальше життя. Наркотики значно підвищують загрозу викидня й передчасних пологів. У дитини, чия мати приймає наркотики, може бути вроджена наркотична залежність. Після пологів він може страждати від “ломки”. Внутрішньовенне вживання наркотиків пов’язане з ризиком зараження Віл-інфекцією. Заражаєтеся ви – заражається й ваша дитина!
Якщо вам потрібна допомога, звернетеся до лікаря або в спеціальні медичні установи.
4. Ліки без призначення лікаря
Любий препарат може негативно позначитися на здоров’я маляти, тому всі ліки (навіть прописані доктором) варто приймати з обережністю. Навіть ті медикаменти, які ви приймали до вагітності, можуть викликати побічні ефекти в майбутньої дитини. Наприклад, один популярний препарат від акне викликає серйозні дефекти плода. Звичайно, буває, що користь для матері від препаратів переважує ризик для дитини, однак рішення в таких випадках обов’язково повинен приймати лікар. Також довідайтеся у фахівця, чи можна застосовувати ті або інші біодобавки, фітопрепарати й народні засоби.
5. Уникайте небезпечних хімікатів
І на роботі, і будинку уникайте контакту з токсичними речовинами й іншими хімікатами. Намагайтеся не користуватися побутовою хімією, засобами від комах і фарбами. Якщо потрібно скористатися засобом, що містить шкідливі речовини, надягніть гумові рукавички й працюйте в добре провітрюваному приміщенні. Якщо у вашому будинку старі водопровідні труби, користуйтеся фільтром для очищення води.
6. Сира або погано приготовлена риба, яйця, м’ясо, курка
Вживання в їжу сирих продуктів, особливо свинини й баранини, некип’яченого парного молока, сирих яєць і сільського сиру може привести до зараження токсоплазмозом. Токсоплазмоз становить величезну небезпеку для майбутнього маляти. Інфекція, що переносять мікроскопічні паразити, завдає серйозного удару по центральній нервовій системі; як наслідок, розвиваються сліпота, порушення роботи мозку та інші найтяжкі ускладнення. Токсоплазмозом можна заразитися не тільки через сиру або погано приготовлену їжу, але також через контакт із котячими фекаліями (якщо у вас будинку живе кішка, під час вагітності не доторкайтеся до її лотка).
Залишити відповідь