Жашковськая ЦРБ. Історія та сучасність
Історична довідка
Розвиток медицини на Жашківщині розпочався ще в XIX ст., коли сюди прибули три лікарі та провізор. Один із цих лікарів був Порфирій Данилович Демуцький, відомий композитор, диригент, засновник Охматівського народного хору
В 1913 році для обслуговування робітників була створена лікарня на 10 ліжок, в якій практикували 1 лікар та 3 медичні сестри. За часів Радянської України на її базі була створена лікарня на 50 ліжок, з 1937 року 75ліжок, а з 70-х років, після побудови нового, сучасного корпусу, на 230ліжок
Сучасність
Сьогодні Жашківська центральна районна лікарня – це сучасний лікувально-діагностичний заклад вищої категорії.
Відділення та структурні підрозділи лікарні розміщені в 5-ти типових, капітально відремонтованих корпусах з сучасним інтер’єром – на 210 ліжок.
Відділення
У ЦРЛ функціонують терапевтичне, хірургічне, травматологічне, акушерсько-гінекологічне, інфекційне, дитяче, неврологічне, фізіотерапевтичне, ЛОР-відділення, відділення загальної практики-сімейної медицини, відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії. У складі лікарні також відділення швидкої медичної допомоги та переливання крові, клініко-діагностична лабораторія, три операційні блоки, стоматологічні кабінети, кабінети функціональної діагностики.
Лікарня забезпечена самостійним водопостачанням як з міської мережі, так і з власної свердловини. Ведуться роботи по введенню автономного опалення.
Поліклініка
Важливим структурним підрозділом є поліклініка на 800 відвідувань за день. Хворих приймають лікарі 21 спеціальності. Тут же проводяться ультразвукове дослідження сучасними апаратами, ендоскопія шлунку і дванадцятипалої кишки , флюорографія органів грудної клітини сучасними стаціонарним і пересувним цифровими флюорографами, рентгенографія цифровим рентген апаратом.
Жашківська медицина йде в ногу з часом, втілюючи в життя новітні медичні технології. Високий рівень діагностики і лікування забезпечують сучасне обладнання та аппаратура.
Колектив
Але найбільше надбанням медичної служби району – це високо кваліфікований колектив лікарні. Тут працюють 82 лікаря ( 43 із них мають вищу і першу кваліфікаційні категорії) та 334 середніх медичних працівників. Лікарський колектив представлений вихідцями з різних куточків України які в свій час, ще зовсім молодими, приїхали працювати і назавжди оселились на Жашківщині з Закарпаття і Чернівців, Івано-Франківщини та Тернопільщини, Вінниччини та Хмельниччини, Одещини та Донеччини, Київщини та Кіровоградщини…
Більше 40 років працювали в ЦРЛ, піклуючись про життя і здоров’я людей: хірурги Ганджук В.С., Ступаченко П.К., терапевти Самелюк Н.А., невролог Шевцов В.І., акушер-гінекологи Кравченко В.Ф., Слободян В.С., ендокринолог Слободян З.Г., психіатр Бурба В.І., травматолог Легедза Г.М., рентгенолог Кваша І.В., офтальмолог Гулько П.О., Мотузко А.Є., ЛОР-лікар Бойко М.А. Їхня плідна праця є вагомим вкладом в розвиток охорони здоров’я району, підготовку молодих кадрів та удосконалення медичної допомоги.
Структура медичної служби району (до 2011 року)
Вороненська дільнична лікарня – головний лікар Ряжев Володимир Миколайович, та 7 амбулаторій сімейної медицини:
- с. Тинівка – головний лікар Дитинюк Юрій Павлович,
- с. Тетерівка – головний лікар Войнарівська Наталя Миколаївна,
- с. Червоний Кут – головний лікар Хромова Людмила Олексіївна,
- с. Бузівка – головний лікар Шинкарський Василь Арсентійович,
- с. Соколівка – головний лікар Кучер Володимир Іванович,
- с. Пугачівка – головний лікар Засунько Павло Миколайович,
- с. Баштечки – головний лікар Войнарівський Сергій Леонідович.
Залишити відповідь