Дерматолог про ВІЛ-інфікованних та захворювання шкіри

Різного виду венеричні захворювання приводять до «кабінету довіри» районної лікарні щомісяця більш як півсотні осіб. Це люди віком від 15 до 70 років, різних професій і соціального стану. І якщо ці хвороби можна вилікувати чи підлікувати, то СНІД – це непоправна біда, ціною якої стає життя.

За словами лікаря-дерматолога Миколи Попікова, серед жашківчан, які звернулись до «кабінету довіри» за минулий рік, 17 були ВІЛ-інфікованими. Більшість з них – міські жителі.

В «кабінеті довіри» надаються безкоштовні анонімні консультації за телефоном та проводяться конфіденційні обстеження.

– Скільки жителів району вражені ВІЛ-інфекцією, – зазначає Микола Григорович, – сказати неможливо. Адже люди іноді бояться дізнатись правду, а часто не підозрюють про свою хворобу, приходять просто зі скаргами на поганий стан здоров’я та з симптомами інших хвороб.

В районі є кілька сімей, у яких хворі обоє або один з батьків, але здорові діти. Є молоді сім’ї, де носіями вірусу є мати і дитина. Все це зберігається в суворій таємниці, а люди знаходяться під постійним наглядом лікарів. Вони не складають загрози для суспільства, якщо ведуть нормальне життя, адже вірус імунодефіциту передається лише через кров та секреторні виділення.

За останні роки зросла кількість осіб, які звертаються за допомогою з проблемами шкіри. Особливо хвилюють ті, що пов’язані з онкологією. Рак шкіри та меланома вже не таке рідкісне явище, як наприклад, тридцять років тому.

Остання хвороба швидко дає метастази в різні органи і забирає людське життя. Вона розпочинається з переродження родимки. Якщо людина помічає різкий ріст і білий обідок навколо родимих плям, то терміново слід звертатись до лікаря дерматолога чи онколога. Тільки при своєчасному наданні медичної допомоги можна запобігти смертельних випадків. Близько десяти жашківчан з числа тих, хто прийшов до кабінету довіри, було прооперовано у різних онко-центрах.

Коли ж на шкірі з’являється виразка й не заживає кілька місяців, – це тривожний сигнал ймовірності появи онкологічного захворювання. Тому в таких випадках також не можна зволікати з візитом до лікарів. Групу ризику становлять 40-річні люди, а серед тих, хто направлявся на уточнення діагнозу до дерматологічних кабінетів Умані, Білої Церкви та Київського онкоцентру, були як 60, так і 18-річні пацієнти, серед них більшість – жінки.

Віталія КОТИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *